Konkurs "Ćirilica - ogledalo srpske duše" je međunarodni pesnički ko" />

Mesto br. 0

Ćirilica - ogledalo srpske duše "Ognjišta večni plamen"

Konkurs "Ćirilica - ogledalo srpske duše" je međunarodni pesnički konkurs. Održava se osmi put u organizaciji Mesne zajednice Veliki Popovac, crkvene opštine Veliki Popovac, ogranka Vukove zadužbine Veliki Popovac, a pod pokroviteljstvom opštine Petrovac na Mlavi.

Pesme koje zadovoljavaju kriterijume konkursa odštampane su u zborniku "Ognjišta večni plamen", čiji je izdavač Narodna biblioteka ,,Đura Jakšić“.

U porti crkve Sveti Ilija u Velikom Popovcu održana je završnica manifestacije „Ćirilica ogledalo srpske duše“. Na konkursu je učestvovalo 61 autor iz Srbije i inostranstva.

Nagrađeni pesnici su osobenim stilom i poetskim jezikom dočarali privrženost svojoj zemlji, pravoslavlju, istoriji i narodu.

Po odluci žirija koji je radio u sastavu: Tatjana Živković – diplomomirani bibliotekar savetnik, Danijela Božičković Radulović – književnica, Rade M. Obradović - književnik, i Radica Stević – učiteljica, prva nagrada Zlatni pečat ćirilice dodeljena je autoru pesme „Nevid čežnja“ autorke Mirjane Trnavac iz Gojne Gore; druga nagrada Srebrni pečat ćirilice pripala je autoru pesme „Večno ognjište“ Slađani Popović Mandžukić iz Skorice i treća nagrada Bronzani pečat ćirilice pripala je autoru pesme „Dole na Jugu“ Hranimiru Hranetu Milojkoviću iz Soko Banje

U prisustvu brojnih gostiju održan je prigodan kulturni program u okviru koga su pesnici čitali svoje pesme.