,,Gradimo mostove među generacijama – Za radost svakog deteta"

Narodna biblioteka ,,Đura Jakšić“ Petrovac na Mlavi obeležila je i ove godine Dečiju nedelju u društvu učenika OŠ ,,Bata Bulić“ područno odeljenje u Bošnjaku, OŠ ,,Žarko Zrenjanin“ iz Velikog Laola, OŠ ,,Miroslav Bukumirović Bukum“ iz Šetonja i OŠ ,,Prof. Brana Paunović“ iz Rašanca. Učenici su imali priliku da se bliže upoznaju sa radom bibliotekara i putem kojim knjiga prođe dok ne stigne do čitaoca, govorilo se o jezičkim nedoumicama, dečijim pravima i obavezama, pevalo se i igralo. Prva nedelja u oktobru u čitavom svetu kao i kod nas posvećena je deci. Ove godine Dečja nedelja se održa pod sloganom ,,Gradimo mostove među generacijama – Za radost svakog deteta“. Međugeneracijska solidarnost je jedna od značajnijih vrednosti u životu svakog deteta u porodici u kojoj su svi članovi uključeni u život, rad i vaspitavanje samog deteta i zato je treba negovati i podržati. Bibliotekari su, prilikom poseta, deci govorili koliko je važno voleti i razumeti bake i deke.

125 godina od rođenja Ive Andrića

,,Gradimo mostove među generacijama – Za radost svakog deteta"