08.09.2018

Rockaonica - Rokerijada 2018.

Poslednji događaj ovogodišnje manifestacije "Rokerijada" održan je 07.09. u čitaonici Narodne biblioteke "Đura Jakšić". Rockaonica je radionica za decu i mlade i osmišljena je tako da se posetioci upoznaju sa instrumentima, načinom sviranja i nastupom u jednom bendu. Prošle godine predstavili smo električnu gitaru, dok smo ove godine pažnju usmerili ka bubnju i drugim udaračkim instrumentima. Voditelj ovogodišnje Rockaonice bio je Dragan Panić Žika, jedan od najboljih petrovačkih bubnjara i član kultnih bendova Motorbreath i Dušmans. U sjajnoj atmosferi prepune čitaonice naše biblioteke saznali smo puno toga o istoriji bubnja kao i raznim tehnikama sviranja. Kraj večeri bio je začinjen našim najmlađim posetiocima koji su mogli da isprobaju razne udaraljke i bubanj. Zahvaljujemo svim posetiocima, sponzorima i prijateljima ovogodišnje manifestacije. Do sledećeg viđenja i nekog drugog instrumenta, Rokerijada - Petrovac na Mlavi.