25.12.2018

Veče u čast Branka Manasa

U utorak 25. decembra u Narodnoj biblioteci "Đura Jakšić" održano je veče posvećeno sećanju na Branka Manasa. Tom prilikom predstavljeno je još jedno njegovo posthumno objavljeno izdanje, zbirka priča i sećanja nazvana Usamljenik. O samom delu govorila je Violeta Milivojević, bibliotekar i recezent dela, a o Branku su govorili i Siniša Ristić, književnik, kao i Dragana Vasilski, Brankova bratanica, zahvaljujujući kojoj su Brankovi za života neobjavljeni rukopisi sačuvani. Obzirom da je Branko najveći deo svog radnog veka proveo kao profesor gimnazije u Petrovcu, ovo veče je iskorišćeno i za dodelu nagrada pobednicima literarnog konkursa raspisanog nešto ranije i namenjenog srednjoškolcima. Jovan Ivković, profesor srpskog jezika i predsednik konkursne komisije osvrnuo se na učeničke radove i teme koje su obrađivali, a nagrađeni gimnazijalci su: Milica Životić, Dimitrije Lakić, Ana Nikolić i Jovana Kokoresković. Zahvaljujemo Foto studiju Sima na ustupljenim fotografijama.

KONKURS ,,ĆIRILICA – OGLEDALO SRPSKE DUŠE“

za 2019. godinu