07.02.2019

Radionice ,,Upoznajmo Rusiju kroz bajke!“

Zima, sneg i mraz su prave asocijacije za bajkovite predele daleke Rusije. Narodna biblioteka ,,Đura Jakšić“, u saradnji sa profesorkom ruskog jezika Kristinom Miletić, je i za ovaj raspust pripremila sadržaje vezane za bogatu kulturu ove zemlje. Prva radionica, održana u četvrtak 7. februara, bila je projekcija bajke o Deda Mrazu, a drugi dan radionice, 8. februar, bio je posvećen Aleksandaru Sergejeviču Puškinu i jubileju 220 godina od njegovog rođenja. Profesorka Kristina je deci, najpre, govorila o Puškinovom školovanju, ljubavi prema francuskom i ruskom jeziku, njegovom stvaralaštvu, sklonosti ka boemskom načinu života i najzad i o dvoboju u kome je Puškin stradao. Ovim povodom, deci je prikazana ,,Bajka o ribaru i ribici“ čija je obrada predviđena školskim programom, a zatim se o njoj razgovaralo kao i o poukama koje nosi.

KONKURS ,,ĆIRILICA – OGLEDALO SRPSKE DUŠE“

za 2019. godinu