18.02.2020

Koncert klasične gitare prof. Luke Božanića

Narodna biblioteka ,,Đura Jakšić“ organizovala je 18. februara za sve poštovaoce klasične muzike koncert klasične gitare prof. Luke Božanića. Profesor Luka Božanić se još u toku školovanja istakao se osvajanjem nagrada na mnogim takmičenjima. Učestvovao je na Koblenz Guitar festivalu, aktivan je učesnik Guitar Art Festivala u Beogradu od osnivanja ove manifestacije i na mnogim drugim festivalima u zemlji i inostranstvu, gde je i pohađao masterklas radionice kod istaknutih profesora (Hubert Kapel, Zoran Dukić, Anielo Desiderio, Kostas Kotsiolis, Denis Azabagić, Paolo Pegoraro, Ana Vidović...). Bavi se pedagoškim radom i jedan je od osnivača i aktivni član udruženja „beogradsko Gitarsko društvo“ (bGd). Srednju muzičku školu „Josip Slavenski“, odsek solo pevanje, završio je u Beogradu u klasi Vesne Opsenice. Sa gitaristom Vukom Dragičevićem predstavio je svoj projekat, približavanje muzike engleske renesanse domaćoj publici, izvodeći dela za dve gitare i gitaru i glas. Aktiv je član Artysh lab tima, gde izvodi interaktivne, zabavno-edukativne koncerte za bebe i decu. Na zadovoljstvo publike, Luka je priredio bogat repertoar kompozicija poznatih savremenih umetnika.

630 godina postojanja manastira Tumane

„SVETI TRIFUN“ U NARODNOJ BIBLIOTECI „ĐURA JAKŠIĆ“